Kariera w Bridgestone - Praca Poznań, Praca fizyczna

Dlaczego my?

Kariera

Dołącz do naszego
zgranego teamu!

Pracuj w Fabryce Bridgestone Poznań!

Bridgestone Poznań to nowoczesny, międzynarodowy Zakład Produkcyjny. Pracuje tutaj niemalże 2000 osób, które tworzą zgrany zespół. Jesteśmy w trakcie rozbudowy naszej Fabryki, dlatego cały czas szukamy ludzi, którzy chcieliby razem z nami pracować.

Aktualnie poszukujemy Pracowników na stanowiska:

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Poznaniu w naszej Fabryce to prześlij CV mailowo (w tytule wiadomości podając nazwę interesującego Cię stanowiska) lub klikając w powyższe linki, które przekierują Cię do naszego portalu Success Factors. 

Decydując się na dołączenie do naszego zespołu, możesz liczyć na zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się Fabryce. W trosce o Twoje potrzeby staramy się tworzyć komfortowe warunki pracy.

Dlaczego warto z nami pracować?

stała praca w Poznaniu

Oferujemy Ci stabilne zatrudnienie w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu Bridgestone – nasze wyroby trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie!

atrakcyjna pensja

W Bridgestone Poznań otrzymasz korzystne wynagrodzenie finansowe, ale także szeroki wachlarz benefitów, który umożliwi Ci realizowanie Twoich pasji.

możliwość awansu

W Fabryce dbamy nie tylko o Twoją płacę, ale także o rozwój. Doceniamy zaangażowanie w rozbudowę firmy, dlatego pomożemy Ci zrealizować Twoje cele zawodowe.

miejsce przyjazne kobietom

Chętnie zatrudniamy panie – doskonale wiemy, że są one świetnymi pracownikami. Decydując się na pracę w Poznaniu w naszej Fabryce, otrzymasz przygotowane zgodnie z normami prawnymi stanowisko, a także pomoc ze strony kolegów z działu.

podniesienie kwalifikacji zawodowych

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla Ciebie jest stałe dokształcanie się. W naszym Zakładzie chętnie organizujemy różne szkolenia, dzięki którym zdobędziesz wiedzę praktyczną oraz szereg cennych umiejętności.

kantyna pracownicza

Do Twojej dyspozycji będzie dobrze wyposażona stołówka pracownicza, w której możesz zakupić smaczne dania obiadowe oraz przekąski.

akcje CSR

Wybierając pracę u nas masz szansę wspierać firmę odpowiedzialną społecznie. W naszym Zakładzie umożliwimy Ci zaangażowanie się w szereg prowadzonych przez nas akcji CSR, o których więcej informacji możesz znaleźć w zakładce Aktualności.

Pracowniczy Program Emerytalny

Jako świadomy pracodawca myślimy o Twojej przyszłości. Chcemy Ci dać nie tylko stabilną pracę, ale także zabezpieczenie na przyszłość. Z myślą o czasie, w którym będziesz odpoczywać już od obowiązków, wdrożyliśmy Pracowniczy Program Emerytalny. Przez cały czas trwania Twojej umowy odprowadzamy składki, które będą stanowić dodatkową część Twojej emerytury.

BENEFITY

Kariera

Zawsze dbamy o wszystkich pracowników (bez względu na ich płeć, doświadczenie zawodowe i staż pracy w naszym Zakładzie), dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie różne udogodnienia, dzięki którym będziesz mógł zadbać o:

 • zdrowie,
 • kontakt z rodziną,
 • przyszłość,
 • kondycję fizyczną.

Zależy nam na każdym człowieku, dlatego oferujemy Ci szeroki pakiet usług dodatkowych.

Wybierając pracę u nas, możesz liczyć na takie benefity jak:

prywatna opieka medyczna

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie umożliwiamy Tobie i Twojej rodzinie skorzystanie z prywatnej opieki medycznej.

dofinansowanie udziału w imprezach sportowych

Dzięki pracy w Poznaniu w naszej Fabryce masz szansę rozwinąć swoje sportowe pasje. Masz do dyspozycji kartę sportową, a my chętnie dofinansujemy również Twój udział w wielkopolskich biegach lub zawodach rowerowych MTB Gogol.

tanie usługi telekomunikacyjne

Jako pracownik Bridgestone Poznań możesz skorzystać z pakietów usług na telefon oraz internet za stawki dużo niższe niż te rynkowe. Co więcej, ten benefit jest także przeznaczony dla Twoich bliskich, dzięki czemu będziecie w stałym kontakcie.

dofinansowanie posiłków

Pracując w Poznaniu w Bridgestone możesz liczyć na dopłatę do posiłków w kantynie pracowniczej oraz codziennie świeże owoce.

Ubezpieczenie PZU na życie opłacane przez pracodawcę

Gwarantujemy Ci dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość, którego składka w całości opłacana jest przez nas. Za niewielką dopłatą może skorzystać z niego także Twoja rodzina.

Więcej o naszych ofertach pracy znajdziesz na portalu Success Factors.

Czekamy na Ciebie!

PROCES REKRUTACYJNY:

Kariera

Chcesz pracować w naszej fabryce Bridgestone w Poznaniu? Proces rekrutacyjny składa się z kilku kroków. Sprawdź, co zrobić, aby dołączyć do naszego zespołu!

Krok 1: Do Bridgestone Poznań możesz aplikować na dwa sposoby:

Krok 2: Po zaaplikowaniu na wybrane stanowisko, skontaktuje się z Tobą nasz rekruter, który  przedstawi charakterystykę  stanowiska oraz warunki pracy, a także omówi dalsze etapy rekrutacji.

Krok 3: Najpierw zostaniesz poproszony o wypełnienie internetowego testu wartości. W razie uzyskania pozytywnego wyniku -  zaprosimy Cię do nas na spotkanie, podczas którego odbędą się testy - w tym pisemny i manualny oraz rozmowy z rekruterem i przyszłym przełożonym.

Krok 4: Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przed Tobą badania lekarskie i ...

Krok 5: ... gratulujemy! W ustalony dzień rozpoczniesz pracę z nami w poznańskiej Fabryce.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
Przede wszystkim przypomnij sobie:

 • w jakich miejscach ostatnio pracowałeś (możesz to sobie zanotować na kartce)
 • jakie były Twoje obowiązki
 • co najbardziej lubisz w pracy
 • co nie sprawia Ci w niej przyjemności
 • czy istnieją czynniki, które szczególnie utrudniają Ci pracę (np. duży hałas)

PRAKTYKI I STAŻE

Kariera

Jeżeli jesteś dopiero na początku swojej kariery zawodowej, to śmiało możesz aplikować do nas na stanowisko praktykanta lub stażysty.

Dlaczego warto odbyć staż/praktyki w Bridgestone Poznań?

 • z nami zdobędziesz cenne doświadczenie
 • jesteśmy jedną z najnowocześniejszych fabryk w Wielkopolsce - działamy od ponad 20 lat, co czyni nas solidnym pracodawcą
 • staż/praktyki odbyte w naszym zakładzie to dla Ciebie wartościowy punkt w CV
 • podczas stażu/praktyki poznasz specyfikę pracy w dużej, międzynarodowej firmie
 • dowiesz się wielu szczegółów na temat produkcji opon samochodowych
 • otrzymasz wynagrodzenie
 • staż/praktyki u nas to szansa na poznanie firmy odpowiedzialnej społecznie – do tej pory udało nam się zorganizować m.in. akcję Think before you drive, mającą na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz liczne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Nasz CSR”
 • otrzymasz potwierdzenie odbycia stażu

Kiedy odbywają się praktyki?

Każdego roku, w okresie wakacyjnym.

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać się na staż/praktyki do Bridgestone Poznań?

Nasze staże i praktyki skierowane są przede wszystkim do studentów i studentek kierunków technicznych (np. studiujących na politechnice), ponieważ poszukujemy osób z konkretnymi umiejętnościami warsztatowymi.

W jakich działach można odbyć praktyki/staż?

Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania, dlatego polecamy śledzić naszą stronę i być na bieżąco z ofertami staży czy praktyk.

Ile trwa staż/praktyka w Bridgestone Poznań?

Wymagany czas trwania praktyk to minimum jeden miesiąc.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przesłania swojego CV za pomocą aplikacji znajdującej się na naszej stronie internetowej lub za pomocą maila.

OPINIE PRACOWNIKÓW

Kariera
Pracuję tu już ponad dekadę. W firmie szczególnie cenię niepowtarzalną kulturę organizacyjną oraz podejście do pracowników. Fabryka stawia na ciągły rozwój – regularnie organizuje ciekawe szkolenia, w których chętnie biorę udział, dzięki czemu stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe i poszerzam wiedzę na temat branży. Dodatkowo mogę liczyć na benefity, takie jak prywatna opieka medyczna, dofinansowania dojazdów (kursuje też z centrum Poznania do pracy bezpłatny autobus) czy dofinansowania udziału w imprezach sportowych. Wykonuję swoje obowiązki w dość szybkim tempie, ale dzięki temu, że pracują tu fantastyczni ludzie z charakterem, udaje nam się nie tylko realizować plany produkcyjne – chętnie angażujemy się w wolontariat pracowniczy i w akcje firmy promujące ekologię i bezpieczeństwo na drogach.

Łukasz Gorczycki

Asystent, Dział Konfekcja,
w Bridgestone Poznań od ponad 10 lat

Z Bridgestone Poznań jestem związana od 2012 r. Swoją karierę zaczynałam w Dziale Walcowni, a od pięciu lat pracuję jako Specjalista w Dziale Jakości. W międzyczasie poznałam również dobrze Dział Cięcia i HR, a także byłam (i nadal jestem) zaangażowana w aktywności PR, CSR i employer branding naszej firmy. Lubię swoją pracę i to, co robię – m.in. dlatego, że pracuję z ludźmi i że każdy dzień jest inny. Nie mogę narzekać na monotonię. Z każdego obszaru, w którym pracowałam, wyniosłam ciekawe doświadczenie, a dzięki różnorodności zadań mogłam rozwijać swoją wiedzę. Wiele nauczyłam się też od wszystkich współpracowników. Pracuję w fantastycznym zespole składającym się z osób, na których wsparcie zawsze mogę liczyć.

Marta Dybioch

Specjalista w Dziale Jakości,
w Bridgestone Poznań od ponad 10 lat

Jeszcze kilka lat temu myślałam, że zakład produkcyjny to mało atrakcyjne miejsce dla kobiet. Ba! Wydawało mi się, że panie nie mają szans na zdobycie zatrudnienia w tej branży. Bridgestone pokazał mi, jak bardzo się myliłam. Pomimo tego, że jestem jedną z pierwszych zatrudnionych tu kobiet, od samego początku czuje się w fabryce opon bardzo dobrze. Praca w Poznaniu w Bridgestone jest dla mnie okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz kształtowania umiejętności pracy w grupie – mam naprawdę zgrany zespół, na który mogę liczyć nie tylko w czasie zmiany, ale także poza nią.

Justyna Kołodziejczak

Operator maszyn do produkcji opon,
w Bridgestone pracuje 2 lata

Z Fabryką związany jestem od wielu lat – w Dziale Cięcia pracuję już ponad dekadę. Przez ten czas obserwowałem wszystkie zachodzące w firmie zmiany oraz to, jak wpływają one na jej rozwój. Cenię sobie moje miejsce pracy, przede wszystkim dlatego, że stawia na ludzi, którzy interesują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz dba o zatrudnione osoby (zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa). Oprócz stabilnego zatrudnienia pracownicy mogą liczyć również na atrakcyjne benefity, np. dofinansowania posiłków w pracy.

Tomasz Szmigiel

Strażak, Lider Procesu, Dział BEAD,
w Fabryce od blisko 15 lat