Nasz CSR - Bridgestone Poznań

Nasz CSR

Nasz CSR

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie

Odpowiedzialność społeczna biznesu to nie jest dla nas pusty slogan. Angażujemy się w szereg akcji związanych z ochroną środowiska oraz wsparciem społeczności lokalnej i potrzebujących dzieci, ale przede wszystkim promujących bezpieczeństwo na drodze.

Wiemy, jak ważne jest pomaganie innym, dlatego zachęcamy naszych pracowników do angażowania się w prowadzone akcje społeczne i niejednokrotnie wspieramy ich inicjatywy. Dodatkowo staramy się promować dobre postawy nie tylko wśród naszego zespołu, ale również w społeczności lokalnej oraz szkołach i przedszkolach.

Bezpieczeństwo na drodze

Nasz CSR

Najważniejsza akcja organizowana w ramach koncernu Bridgestone to Think before you drive. Ideą tego projektu jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas jazdy samochodem. W trakcie warsztatów z dziećmi przekazujemy im proste zasady, które niejednokrotnie mogą uratować życie, m.in.:

  • zawsze używaj fotelika do przewożenia dzieci;
  • zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa;
  • wyreguluj zagłówki.

Dodatkowo promujemy bezpieczeństwo na drodze podczas lokalnych wydarzeń, pokazujemy dzieciom i dorosłym, jak zachować widoczność podczas spaceru po zmroku, o czym pamiętać, kiedy wybieramy się w dłuższą podróż samochodem oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

Ochrona Środowiska

Nasz CSR

Akcji na rzecz ochrony środowiska prowadzimy bardzo dużo. Wspólnie z Fundacją Ratuj Ryby i Miastem Poznań szerzymy ekologiczne wartości wśród uczniów. Stawiamy przede wszystkim na edukację ekologiczną, dzięki której uczymy najmłodszych, uświadamiając im, dlaczego warto dbać o zasoby naturalne, na czym polega recyckling oraz co oznacza bioróżnorodność. Wykorzystując formę gier, ekologicznego koła wiedzy, konkursów czy quizów staramy się przekazywać ważne informacje oraz sposoby na ochronę otaczającej nas przyrody. Jedną z takich akcji były ECO Igrzyska nad Wartą.

Razem z Fundacją Ratuj Ryby zarybiamy Wartę, aby zachować jej naturalny ekosystem.

Co roku organizujemy również sprzątanie brzegów rzeki Warty, aby dbać o otaczające nas środowisko naturalne.

Pomoc dzieciom

Nasz CSR

Z inicjatywy pracowników powstała nasza stała akcja Pozytywnie Zakręceni. Jej celem jest zebranie jak największej liczby nakrętek oraz aluminiowych puszek do specjalnych pojemników umieszczonych na terenie całego Zakładu. Nakrętki przekazujemy dla dzieci pracowników Bridgestone, które potrzebują wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy konsultacji ze specjalistami. Zbiórka trwa 3 miesiące, a następnie rozpoczynamy akcję od nowa i wspieramy kolejnego malucha :-)

Oprócz powyższych cyklicznych akcji, prowadzimy również wiele mniejszych inicjatywach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. O tych wydarzeniach można przeczytać w aktualnościach.