100 drzew na 100 lat niepodległości - Bridgestone Poznań

100 drzew na 100 lat niepodległości

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości można celebrować na wiele sposobów. My tę rocznicę upamiętniliśmy w miniony weekend w wyjątkowo ekologicznym stylu – sadząc w poznańskim parku Tysiąclecia nowe drzewa. Będzie ich aż 100!

Bardzo cieszę się, że Bridgestone Poznań jest częścią przedsięwzięcia, jakim jest posadzenie 100 drzew w parku Tysiąclecia. Zależy nam na tym, by nie tylko wytwarzać opony, których jakość jest ceniona na całym świecie, ale też działać na rzecz lokalnej społeczności, w której na co dzień funkcjonujemy. Z tego względu realizujemy i włączamy się w liczne inicjatywy związane m.in. z propagowaniem postaw ekologicznych wśród najmłodszych, uczestniczymy w sprzątaniu brzegów Warty i jej zarybianiu – mówi Roman Staszewski, dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań. – Naszą działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizujemy też na innych obszarach – przykładowo edukujemy na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji Think Before You Drive (więcej o wydarzeniu tu). Tylko na przestrzeni ostatnich trzech lat pracownicy naszej fabryki przeprowadzili niemal 150 akcji charytatywnych, z których wiele będziemy kontynuować w kolejnych latach. Cieszymy się, że nasz zespół tworzą zaangażowani ludzie z misją – dodaje.

Inicjatywa ta jest realizowana przez poznański Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z naszą fabryką oraz Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Projekt posadzenia 100 drzew został podzielony na etapy. Jego efektem będzie uzupełnienie drzewostanu parku Tysiąclecia, który do użytku został oddany w maju 1966 r.