Bridgestone Poznań wspiera firmowych rowerzystów! - Bridgestone Poznań

Bridgestone Poznań wspiera firmowych rowerzystów!

Możemy pochwalić się świetną reprezentacją kolarzy, którzy regularnie biorą udział w zawodach. Tym razem nasza drużyna zajęła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej ofix.pl Biznes Liga 2017 w Gogol MTB. Nagrodę przekazaliśmy na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących.

W kalendarz naszych Pracowników, którzy są amatorami kolarstwa, od kilku miesięcy wpisuje się nieustannie impreza rowerowa zwana Gogolem. Rajd ma na celu nie tylko promocję sportu, ale także pokazuje malownicze zakątki Wielkopolski. Do dziś odbyło się 9 edycji: w Dolsku, Mosinie, Wyrzysku, Chodzieży, Skokach, Bindudze, Czerwonaku, Pobiedziskach, Stęszewie, w których (w różnych etapach) wzięła udział nasza drużyna.

Bridgestone Poznań jest partnerem tego wydarzenia i pomaga swoim Pracownikom w ich rowerowych zmaganiach (oferując m.in. dofinansowania karty sportowej i udziału w imprezach sportowych, o czym można poczytać w zakładce Kariera). Na jednym z rajdów (Stęszew, 3.09.2017 r.) pojawiliśmy się z wieloma atrakcjami dla kibiców i ich rodzin, tworząc Wioskę Bezpieczeństwa, w której uczestnicy mogli kształtować prawidłowe zachowania podczas jazdy samochodem, a także wziąć udział w prowadzonych wraz z Policją warsztatach dedykowanych uczestnikom ruchu drogowego. Amatorzy ekstremalnych wrażeń mogli natomiast przekonać się, co dzieje się z kierowcą podczas dachowania (w tym przypadku całkowicie kontrolowanego), czekał bowiem na nich specjalny symulator. Nie zabrakło także praktycznych zajęć, podczas których można było nauczyć się samodzielnie wymieniać oponę, oraz rozrywki dla dzieci.