Bridgestone stopniowo wznawia pracę zakładów produkcyjnych w regionie EMIA - Bridgestone Poznań

Bridgestone stopniowo wznawia pracę zakładów produkcyjnych w regionie EMIA

Koncern Bridgestone EMIA ogłosił dzisiaj, że produkcję wznowią wszystkie zakłady w Hiszpanii (Burgos, Bilbao i Puente San Miguel) i Rosji (Uljanowsk). Zgodnie z oczekiwaniami, zakład produkujący opony do aut osobowych w Bari (Włochy) i fabryka produktów do bieżnikowania opon w Lanklaar (Belgia) zostaną otwarte jeszcze tym miesiącu. Fabryki w Indiach, RPA i Francji pozostaną na razie zamknięte. Fabryki w Polsce (w Poznaniu i Stargardzie) oraz na Węgrzech (Tatabanya) przez cały czas funkcjonują, ale ich moce wytwórcze są zmniejszone.

Plany wznowienia działania zakładów to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie, jakie zaobserwowano w kilku segmentach rynku, na których działa Bridgestone EMIA, w tym w obszarze opon dla producentów aut osobowych i ciężarowych.

Priorytetem Bridgestone pozostaje niezmiennie troska o zdrowie i bezpieczeństwo Pracowników. Dlatego wraz ze stopniowym powrotem do pełnej mocy produkcyjnej, na terenie naszego Zakładu utrzymane zostają wszelkie środki prewencyjne, a także nadal ściśle przestrzegane będą wskazówki i zalecenia organów opieki zdrowotnej. Co więcej, wprowadziliśmy także dodatkowe procedury i listy kontrolne, których celem jest jeszcze skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa na terenie naszego Zakładu. Nadal nieustannie śledzimy rozwój sytuacji i wdrażamy działania zgodne ze wskazaniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz wytycznymi rządowymi w Polsce.

Więcej informacji tutaj