ECO Igrzyska, czyli uczymy, jak dbać o środowisko - Bridgestone Poznań

ECO Igrzyska, czyli uczymy, jak dbać o środowisko

Czym są zasoby naturalne i dlaczego warto o nie dbać? Na czym polega recykling i jakie ryby pływają w Warcie? To tylko część zagadnień, jakie poznawały dzieci naszych pracowników, które wzięły udział w ECO Igrzyskach w Poznaniu.

Celem odbywających się od 18 do 22 września nad Wartą ECO Igrzysk było edukowanie poprzez zabawę. Wykorzystując formę gier, ekologicznego koła wiedzy, konkursów oraz quizów, najmłodsi uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób kształtować zrównoważone społeczeństwo, które żyje, troszcząc się o naturę. Nasza firma chętnie przyłączyła się do wydarzenia organizowanego przez Fundację Ratuj Ryby i Miasto Poznań. To już kolejny raz, kiedy razem współpracowaliśmy w zakresie kształtowania ekologicznej świadomości naszych dzieci.

Na zajęcia zaprosiliśmy dzieci, które wzięły udział w konkursie ekologicznym w maju. Były z nami klasy Klaudii Jankowiak, Agnieszki Boruch, Krzysztofa Krawieckiego, Teresy i Celiny Hejduk, Piotrusia Hyżorka i Zuzi Banaś. Na warsztatach można było się nie tylko nauczyć, czym jest ochrona środowiska, czy posłuchać opowieści o gatunkach ryb, które żyją w Warcie, ale także dowiedzieć się, jak nadawać drugie życie przedmiotom już nieużywanym i przećwiczyć to w praktyce. Dlatego każdy z uczestników przynosił ze sobą plastikowe nakrętki, z których tworzono wyjątkowe dzieła plastyczne z motywem rybek. Prace te wzięły udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie odbyło się w sobotę nad Wartą, podczas podsumowującej ECO Igrzyska imprezy finałowej pod hasłem „Warta dzieciom”.