Nasi biegacze zmierzyli się wirtualnie z dystansem 50 km! - Bridgestone Poznań

Nasi biegacze zmierzyli się wirtualnie z dystansem 50 km!

Bridgestone Poznań jako coroczny Partner Biegu Europejskiego otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w jego specjalnej, wirtualnej edycji. Nasi sportowcy i w tym przypadku stanęli na wysokości zadania!

Tak jak wielu innym inicjatorom imprez sportowych, również realizatorom XVIII Biegu Europejskiego plany w tym roku pokrzyżowała pandemia. Początkowo zawody przełożono na czerwiec, następnie na kolejny rok. Jednocześnie organizatorzy otrzymywali sygnały od zawodników, że brakuje im nowych wyzwań. Tak zrodził się pomysł biegu wirtualnego. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć naszych biegaczy – w zawodach wystartowało 32 reprezentantów naszej Fabryki!

Każdy zawodnik miał 18 dni (13-30.06) na zrealizowanie wyzwania, jakim było przebiegnięcie 50 km. Możliwe były różne strategie osiągnięcia celu, jednak pojedynczy odcinek biegu nie mógł być krótszy niż 5 km.

– Bardzo się cieszę, że organizatorzy nie zrezygnowali z przygotowania Biegu Europejskiego. Formuła, jaką zaproponowali, była nietypowa, jednak wszyscy musimy się przystosować do obecnych warunków i znaleźć sposób na to, by się w tej nowej rzeczywistości odnaleźć. Razem z innymi biegaczami z naszej Fabryki dopingowaliśmy się wzajemnie, by przebiec dystans ponadmaratoński. Jak widać z pełnym powodzeniem! – komentuje Jędrzej Zakrzewski z Bridgestone Poznań.

Nasza Fabryka przekazała również zestawy nagród dla uczestników.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w Wirtualnym Biegu Europejskim i życzymy kolejnych sukcesów biegowych!