Opony z masą uszczelniającą – B-SEAL - Bridgestone Poznań

Opony z masą uszczelniającą – B-SEAL

Przebita opona, szczególnie w drodze do pracy, w trakcie deszczu lub roztopów to wątpliwa przyjemność, której z pewnością wielu z nas doświadczyło. Od stycznia 2018 r. do gamy naszych produktów dołączy opona z masą uszczelniającą, o nazwie handlowej B-Seal (ang. seal – uszczelnienie), która pozwoli o takich nieprzyjemnych przeżyciach zapomnieć.

Wspomniana masa nałożona do wnętrza opony będzie przez cały czas zachowywała kleistość i konsystencję, a to umożliwi zalanie na rozgrzanej w trakcie eksploatacji oponie otworu powstałego w momencie przebicia np. przez gwóźdź. Niektórzy mogą stwierdzić, że rozpoczynamy produkcję wyrobu konkurencyjnego do naszych flagowych produktów, którymi od 13 lat są opony typu run-flat oraz od niespełna dwóch lat – Driveguard. Trzeba otwarcie przyznać, że będą mieli rację. Jednakże wdrożenie tego typu technologii jest warunkiem kontynuowania dostaw do jednego z naszych największych klientów – Grupy Volkswagen, a dokładniej marek VW oraz Skoda.

Zadaniem masy jest zalanie otworu na tyle skutecznie, aby utrzymać szczelność opony przez kolejne min. trzy miesiące eksploatacji. Pierwsze dwa rozmiary, których produkcję uruchomimy na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, to 17” (wariant zimowy) do VW Tiguana oraz 18” do VW Arteona.