Przyszli mechanicy będą uczyć się od praktyków z Bridgestone Poznań - Bridgestone Poznań

Przyszli mechanicy będą uczyć się od praktyków z Bridgestone Poznań

Nasza Fabryka rozpoczęła edukacyjną współpracę z Zespołem Szkół Budowalnych im. Rogera Sławskiego. Bridgestone Poznań objął patronatem klasy o profilu mechanicznym. Ma to pomóc w zawodowym kształceniu uczniów.

Dzięki tej współpracy uczniowie skorzystają z ciekawych szkoleń w roku szkolnym oraz praktyk wakacyjnych w naszej poznańskiej fabryce (więcej informacji o ich przebiegu można znaleźć tu). Co więcej, podczas lekcji będą uczyć się od specjalistów–praktyków, a także uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zawodowej przyszłości. To pomoże młodym zapoznać się z tajnikami obranego przez nich zawodu, a także dokonać wyboru specjalizacji.

– Cieszymy się, że możemy objąć patronatem szkołę, której zależy na przyszłej karierze zawodowej swoich uczniów. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy młodzi ludzie zostaną jeszcze lepiej przygotowani do wykonywania swojego zawodu. Dodatkowo dla najlepszego ucznia zaplanowaliśmy nagrodę w formie stypendium naukowego – mówi Roman Staszewski, Dyrektor Zarządzający Bridgestone Poznań.

– Od zawsze kładziemy nacisk na to, żeby nasza placówka edukacyjna wypuszczała na rynek pracy osoby bardzo dobrze przygotowane do różnych zawodów technicznych. Dzięki współpracy z tak nowoczesną fabryką, jaką jest Bridgestone Poznań, nasi uczniowie przygotowywani do roli mechaników będą mogli bliżej poznać swój zawód oraz specyfikę pracy w Fabryce. Ten patronat to dla nas duży krok w rozwoju naszego Zespołu Szkół – dodaje Arkadiusz Dratwa, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego.