Sezon biegowy 2017 w Bridgestone zakończony! - Bridgestone Poznań

Sezon biegowy 2017 w Bridgestone zakończony!

Co to był za rok! Wraz z ukończeniem 18. PKO Poznań Maratonu zakończyliśmy sezon biegowy w barwach Bridgestone Poznań w 2017 r. Już w marcu rozpoczęliśmy walkę o Koronę Polskich Półmaratonów.

Czym w zasadzie jest słynna Korona, której tak pragną biegacze, również ci z naszego Zakładu? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Na przełomie każdego roku ogłaszana jest lista kilkunastu półmaratonów w całej Polsce. Tak było i w tym roku – w styczniu pojawił się spis 10 biegów, z których chcąc zdobyć to wyjątkowe wyróżnienie trzeba było ukończyć pięć. Dodatkowo biegi zostały podzielone na trzy grupy, w których znajdowały się miasta z różnych części kraju. Należało przebiec przynajmniej jeden półmaraton z każdej z nich.

Zainteresowane zdobyciem Korony Półmaratonów Polski były aż 53 osoby z naszego Zakładu, a zdobyło ją 13 biegaczy.

Zwieńczeniem sezonu było przebiegnięcie królewskiego dystansu (42,195 km) w 18. PKO Poznań Maratonie. 15 października wszyscy Pracownicy, którzy stanęli na linii startu, ukończyli go z rewelacyjnymi czasami. W tym biegu udział wzięło 7500 biegaczy, z czego 29 odważnych osób z Bridgestone Poznań. Najlepsze wyniki uzyskali:

Mikołaj Michalski – 3:23:39

Tomasz Gumienny – 3:29:03

Łukasz Gorczycki – 3:42:21

Ten rok obfitował w sportowe wydarzenia. Bridgestone Poznań ma wielu świetnych i dobrze rokujących zawodników, którzy wykazują się aktywną postawą oraz niesamowicie pozytywną energią podczas każdej imprezy. Liczymy na to, że nasza drużyna powiększy się (pracujący w naszej fabryce mogą liczyć na dofinansowania udziału w imprezach sportowych), a w kolejnym sezonie życiówki zdominują nasze wyniki! 🙂

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w organizacji biegów w tym sezonie. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie pomoc i wsparcie Firmy, za co chcielibyśmy podziękować w imieniu wszystkich sportowców z Bridgestone!