Sportowcy z Bridgestone Poznań włączą się w rywalizacje o tytuł Rowerowej Stolicy Polski - Bridgestone Poznań

Sportowcy z Bridgestone Poznań włączą się w rywalizacje o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Nasi Pracownicy posiadają liczne pasje. Wśród nich mamy bardzo liczne grono zapalonych rowerzystów. Mimo że obecnie nie mogą realizować wszystkich swoich sportowych wyzwań, wciąż aktywnie spędzają czas. Postanowiliśmy to wykorzystać i zaprosić ich do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!            

Rowerowa Stolica Polski to wyzwanie zainicjowane przez miasto Bydgoszcz. U podstaw rywalizacji leży wspólna sportowa zabawa propagująca zdrowy styl życia i zachęcanie do pro-ekologicznego wybierania  roweru zamiast auta podczas codziennego przemieszczania się.

W tym roku do akcji włączyli się zawodnicy reprezentujący aż 40 miast. Od 1 do 30 września będą rejestrować swoje przejazdy rowerem w dedykowanej aplikacji, a ich wyniki będą przypisywane do wybranych przez siebie miejscowości. Liczba przejechanych kilometrów zostanie następnie podzielona między liczbę ludności danego miasta, a to, którego zawodnicy przejadą wspólnie najdłuższy dystans, otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Rower to świetny sposób na to, by popracować nad kondycją, ale także zadbać o środowisko. Dzięki codziennej przejażdżce rowerowej każdy z nas przyczynia się do ograniczenia emisji spalin. Pomyślcie, jak duży wpływ na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w powietrzu możemy mieć działając wspólnie. Do tego teraz możemy się świetnie bawić pokonując kolejne kilometry dla ulubionego miasta!  – mówi Jacek Pelczyński z Bridgestone Poznań.

Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

Śledźcie aktualności, by dowiedzieć się jak w tej rywalizacji wypadli nasi zawodnicy!