Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2023 w naszej Fabryce - Bridgestone Poznań

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2023 w naszej Fabryce

Zagadnienie zrównoważonego rozwoju jest naszej Firmie szczególnie bliskie. Podejmujemy w związku z tym różnorodne inicjatywy – jedną z nich jest seria specjalnych wydarzeń, które w tym roku odbywały się u nas od 8 do 12 maja.

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju Bridgestone braliśmy udział w wielu różnych aktywnościach – zarówno na szczeblu korporacyjnym, jak i lokalnym.

W jego efekcie powstała m.in. (kiełkująca już!) łąka kwietna, na którą wygospodarowaliśmy miejsce tuż obok naszego Zakładu. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy także budki dla ptaków. Na chętnych czekał Eko Escape Room składający się z trzech pomieszczeń wypełnionych środowiskowymi zagadkami. Na tym nie koniec! W naszej firmowej kantynie ustawiliśmy też poddany wcześniej upcyklingowi regał „Podaj dalej”. Zachęca on naszych Pracowników do wymiany, współdzielenia albo po prostu zabrania ze sobą pozostawionych przez inne osoby z Załogi książek, płyt, roślinek, ceramiki i innych. Ogłosiliśmy także firmowy konkurs na EkoBiuro.

Podczas Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju wzięliśmy również udział w globalnej inicjatywnie – ACTathonie. Była to okazja, by podzielić się swoimi pomysłami na to, w jaki sposób możemy przejść od świadomości na temat Zobowiązania Bridgestone E8 do działania.