Weź nie gadaj, idź się zbadaj – Bridgestone Poznań w trosce o zdrowie kobiet - Bridgestone Poznań

Weź nie gadaj, idź się zbadaj – Bridgestone Poznań w trosce o zdrowie kobiet

Na przełomie września i października na terenie naszego Zakładu przypominaliśmy paniom, jak ważne jest dbanie o zdrowie. Nasze koleżanki mogły między innymi skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych czy uczestniczyć w warsztatach poświęconych profilaktyce zdrowia.

W Bridgestone Poznań zatrudniamy niemal dwa tysiące Pracowników, z czego niewielką część, bo zaledwie 5%, stanowią kobiety. Nie zapominamy również o tych najmniejszych grupach i właśnie dlatego z nadejściem października, miesiąca poświęconego walce z rakiem piersi, chcieliśmy zachęcić panie do zwrócenia uwagi na własne zdrowie.

W ramach przeprowadzonej akcji profilaktycznej nasze koleżanki mogły skorzystać z cyklicznych spotkań z dietetykiem organizowanych przez dział BHP, wykonać darmowe badania cytologiczne w specjalnie do tego przystosowanym „cytobusie” oraz wziąć udział w przeprowadzonych przez ekspertów warsztatach prozdrowotnych dotyczących nowotworów oraz kobiecego zdrowia. Uczestniczki spotkań otrzymały również ulotki zawierające harmonogram badań, a do wewnętrznego magazynu Nasze Sprawy dodano vouchery ze zniżkami na badanie piersi metodą rezonansu magnetycznego od Centrum Medycznego Affidea, będącego jednym z partnerów naszej inicjatywy.