XVI Bieg Europejski już za nami! - Bridgestone Poznań

XVI Bieg Europejski już za nami!

W tegorocznym biegu w Gnieźnie wzięło udział 1540 uczestników, wśród których znalazła się silna, bo aż 92-osobowa drużyna z naszej fabryki! Podczas tych zawodów zmierzyliśmy się z dystansem 10 km.

7 kwietnia 2018 r. odbył się kolejny, XVI już Bieg Europejski w Gnieźnie. Dystans 10 km przebiegło 85 Pracowników Bridgestone wraz z członkami swoich rodzin, a także 7-osobowa grupa naszych kolegów i koleżanek z Centrum Usług Wspólnych Bridgestone EBS. Mamy wśród naszej załogi wielu biegaczy startujących regularnie w różnych imprezach sportowych na terenie całego kraju, a także sporo pasjonatów i promotorów sportowego trybu życia.

Bieg Europejski odbywał się w iście wiosennej scenerii. Uczestnicy oraz kibice mogli cieszyć się pięknym słońcem, choć na trasie w niektórych miejscach mocny wiatr dawał się zawodnikom we znaki. Trasa wyścigu biegła tradycyjnie ulicami Gniezna, które wypełniły się tłumem dopingujących przechodniów.

Przy naszym stoisku kibice mogli skorzystać z bezpiecznego symulatora dachowania, w którym mogli sprawdzić, jak zachowuje się auto w niebezpiecznej sytuacji.