Zadbaliśmy o bezpieczeństwo na drogach kolejnych dzieci! - Bridgestone Poznań

Zadbaliśmy o bezpieczeństwo na drogach kolejnych dzieci!

Właśnie zakończyliśmy 15. już edycję naszej flagowej akcji edukacyjnej Think Before You Drive. W tym roku wraz z manekinem testowym Janem przeprowadziliśmy zajęcia dla blisko 1 500 maluchów z 30 wielkopolskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Głównym założeniem programu Think Before You Drive jest kształtowanie u najmłodszych uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych postaw. W tym celu w maju i czerwcu dotarliśmy do blisko 30 wielkopolskich placówek, gdzie poprzez zabawę uczyliśmy dzieci, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze. Podczas interaktywnych warsztatów dowiedziały się m.in. tego, jak istotne jest zapinanie pasów i dlaczego potrzebują w aucie fotelików i odpowiednio wyregulowanych zagłówków. Ćwiczyły również przechodzenie przez jezdnię oraz reakcje w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Wyposażenie dzieci w praktyczną wiedzę, która pomoże im zachować bezpieczeństwo na drogach, to niezwykle ważny temat. Równocześnie wiemy, jak dużym wyzwaniem jest obecnie utrzymanie uwagi najmłodszych. Z podziwem obserwowaliśmy, jak aktywnie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach i jak wnikliwe pytania zadawali. Ich zaangażowanie utwierdza nas w przekonaniu o potrzebie organizowania aktywności edukacyjnych w atrakcyjnej dla uczniów formie.

Jak co roku dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały również zestaw upominków, a w nim m.in. odblaski i specjalne kamizelki, które pomogą im w zachowaniu bezpieczeństwa na drogach. W tym roku nasza ekipa z Janem dotarła do placówek m.in. z Poznania, Śremu, Kórnika, Komornik, Gniezna, Jarocina, Janowca Wielkopolskiego, Biskupic czy Siekierek Wielkich.